Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

merlincz

Rychlost a agresivita na našich silnicích je problém

i když z většiny příspěvků vyplývá, že si to nechceme přiznat. Každý kdo chce, tak vidí, že nedodržování dopravních předpisů a zejména rychlosti je v Čechách všudypřítomná. Potvrzují to jak dopravní experti, tak statistiky dopravních nehod a konec konců i cizinci ze západní Evropy, kteří se na našich silnicích bojí díky agresivitě řidičů jezdit. Konkrétně v Praze je dobře vidět, že většina řidičů se řídí heslem "kdo jede na padsátce míň jak sedmdesát je srab".

Jenom doufám, že jednotlivé příspěvky nejsou reprezentativním odrazem myšlení českého národa, protože jinak to vypadá, že Češi svým smýšlením mají stále blíže k necivilizovanému světu, který řídí divoch/bolševik z Moskvy.

+1/0
18.8.2011 16:43

Aldobah

Re: Rychlost a agresivita na našich silnicích je problém

Dekuji za prispevek. Myslim, ze jste to vystihl lepe a strucneji nez ja. Preji hodne bezpecnych km! :)

0/0
18.8.2011 17:03

brco

Rychlost II.

Podívejte se sem, zde je popsáno i ukázáno, jak se jezdí na Slovensku. A myslím si, že stejné je to i u nás. Jenom ty pokuty jsou tady mnohem menší.

http://natankuj.sme.sk/c/6011043/pozrite-si-jazdu-11-piratov-ciest.html

0/0
15.8.2011 23:28

Martin V2

Re: Rychlost II.

Průměrná pokuta je 300euro, při přepočtu na koruny tam žadné mnohem větší částky nevidím.

0/0
16.8.2011 11:17

brco

Rychlost

Divné je, že každý chce jet tam, kde je 90-ka aspoň 110 a kde je 130, tak aspoň 150 kmh. Ale uvědomte si, že ta rychlost povolená (90 nebo 130) je maximálne povolená. To znamená, že Vás nikdo nemůže nuti jít touto maximálkou.Samozřejmě, to neznamená jezdit 40 a zdržovat provoz bezdůvodně pomalou jízdou. Zákon Vám dává, opakuji dává možnost jet 90 nebo 130. Ale v žádném případě Vás N E N U T Í jet touto rychlostí nebo vyšší. Takže obhajovat vyšší rychlost je jen posilování vlastního ega na úkor ohrožování ostatních účastníků provozu.

+1/0
15.8.2011 23:07

CasVyprsel

Re: Rychlost

Mě nikdy neohrozil člověk jedoucí dvacet kilometrů nadlimit (které jsou navíc v ČR úmyslně poddimenzované až často nesmyslně nízko, protože co kdyby...), pokud se mě nelepí na kufr, ale mnohem častěji se stává, že potkám trotly na silnic sice dodržující cedulovou rychlost, nebo pro jistotu jedoucí pomaleji než je předepsáno, ale zásadně nepouštějící ostatní, nechávající za sebou dělat kolony, protože když nespěchám já, nemají co jet rychleji ostatní, ba co hůř snažící se zakaždou cenu nahrazovat policii a vychovávat ostatní. Jo a když si náhodou myslí, že někdo jede nepředpisově tak mu to dá znát, třeba probliknutím dálkovými nebo Kalouskovou jedničkou. Mnohem lépe se cítím na silnici, když jedou kolem mě "piráti" jedoucí třeba o něco nadlimit, ale předvídavě, ohleduplně, pouštějící ostatní, dávající blinkry, atd. než exoti mající patent na rozum a cítící spravedlivou povinnost suplovat policii a vychovávat ostatní.

0/0
15.8.2011 23:30

Aldobah

Re: Rychlost

Předtím, než začnete psát hlášky typu, že naše dálnice jsou poddimenzované a rychlost je nesmyslně nízko, tak se podívejte např do Británie, kde status dálnice (motorway) mají pouze šestiproudé komunikace a výš (cokoliv 4proudého je rychlostní silnice, tzv dual-carriageway), a i na těch je jasně stanovená rychlost 70mph (112kmh).

Já nepolemizuji o tom, že řidič, který bezohledně vjede do předjížděcího pruhu není také nebezpečím. Já poukazuji na to, že řidiči na českých dálnicích (a silnicích) jsou velmi bezohlední až agresivní. Přibrzdit kvůli někomu kdo jede 140kmh v levém pruhu, když v pravém se nachází auto je povinnost vyplývající z pravidel silničního provozu. Nikoliv blokování průjezdnosti dálnice.

Kdo poukazuje na "tečku" a "světelnou rychlost" v mém textu si buď vůbec neuvědomuje co se děje na našich komunikacích, nebo nejezdí tak často. Pokud je to případ, že si to neuvědomuje, tak ať si sám odpoví proč tomu tak je.

Děkuji všem za názory. Hezký večer

+1/0
15.8.2011 23:47

Azgalor

Re: Rychlost

ony naprosto šílené rychlostní limity jsou výsledkem velmi nebezpečného trendu, dáme řidičák každému, protože má přece právo jezdit autem, aniž by někdo zkoumal co umí nebo se ho dokonce snažil naučit jezdit. A protože se není schopný orientovat v provozu a vlastně ani řídit auto, tak je velmi nebezpečný a protože takových je hodně, tak musíme jezdit strašně moc pomalu, aby jsme se nepozabíjeli. Aneb dle hesla "bourej a přežij" místo "jezdi a nebourej". Dnešní auta zvládají zcela bezpečně rychlosti do 170, i ty nejobyčejnější. Jistě, existují limity lidské výkonosti, proto tady nebudem střílet neustále a furt a všude. Ale taky není od věci nehysterčit, když tam někdo v minimálním provozu, ve dne a na dálnici 180 a dělat z něho vraha. Vždyť komentáři že auto je v takové rychlosti neovladatelné a podobné, zcela liché představy jsou zcela běžné. Ano odstraňmě lepení se na kuft, agresi, ale taky se naučme řídit nebo budu za chvíli na kole rychlejší.

+2/0
16.8.2011 0:20

Martin V2

Re: Rychlost

Pohybuji se v oboru a vím, že nově stavěné a opravované silnice prvních tříd se dimenzují na rychlosti 110km/h.

Tečku a rychlost jsem Vám zdůvodnil, asi si neuvědomujete, že máte sledovat i provoz za sebou a když se tam jednou či dvakrát za cestu po D1 podíváte, jste zděšen. tak nějak mi začínáte připadat jak jiní blogeři, kteří ostatní, co mají jiný názor as zkušenosti jak oni považují za blázny a ti tomu vůbec nerozumí. Fakt bych se s Vámi rád jednou svezl a pozoroval, co se vám při jízdě po silnicích děje, nějak ty problémy musíte přitahovat.

0/0
16.8.2011 11:25

brco

Re: Rychlost

Ale ano, nechť si jede třeba 140 na silnici I třídy. Ale nechť mne neohrožuje a agresivním předjížděním nevystavuje ohrožení živpota. Ono to totiž nic jiného není. Já bliknutím na trotla předjížděnjícího na plné pouze ukazuji, že na silnici není sám a že i ten řidič jedoucí 95 km/h má právo na život. Tvůj příspěvek a i ostatní ke mně jenom ukazují, že ti je šumafuk, jestli někoho přinutíš do krizové situaci. Prostě ten špatný je ten, co byl ohrožený, né ten co se zachová agresivně.

0/0
15.8.2011 23:49

CasVyprsel

Re: Rychlost

Tak přece se nejednalo o použití světelné houkačky k odvrácení bezprostředního nebezpečí ale o "ukazování, že není na silnici sám" tedy o vychovávání jiného účastníka nepředpisovým zneužitím dálkových světel. Jak píšu, nechť si každý zamete vlastní práh než bude moralizovat a dokonce i vychovávat na silnici druhé.

0/0
16.8.2011 0:47

Jaymz

Re: Rychlost

Ty debile...myslim ze horsi je ohrozeni ostatnich ucastniku (nepredpisova rychlost, nepredpisove predjizdeni pres plnou, atp) nez nepredpisove pouziti dalkovych svetel

0/0
16.8.2011 16:44

tenterhook_willow

Nedávno se

mi stalo, že se mi pod kola (na silnici, né na přechodě) vrhla ženská s kočárkem napřed a za ní jak husí pochod se couralo asi dalších deset lidí, jakoby snad cesta byla chodník... Nejet pomalu, tak nevím. No padlo z mé strany hodně sprostých nadávek, až mi to pak přišlo hloupý, ale to bylo tím leknutím. Takové věci jsou pro mě o dost horší, než nějací "piráti". I ty občas potkám, ale neukázněných chodců a cyklistů je víc. Navíc jsou zranitelnější.

0/0
15.8.2011 22:53

prngrr

Hlupák

Autor patří k těm, co si myslí, že kdyby se povolilo 160, tak všichni budou jezdit 190

A kdyby se povolilo 250, budou jistě všichni jezdit 280 ;-D

A s tou historkou lžeš. Když někoho předjíždíš o 20 km/h více, tak tě nemůže dojet "tečka ve zpětném zrcátku" - ledaže by jsi předjížděl slušně dlouhý vlak

+3/0
15.8.2011 21:54

AAA2

Re: Hlupák

a kdyby rychlost nebyla omezena, tak by se jezdilo rychlosti svetla + 20 navic ;-D

0/0
15.8.2011 22:16

Azgalor

Re: Hlupák

R^

0/0
15.8.2011 22:53

jano63

DISCIPLINOVANÍ ŘIDIČI

Za poslední rok jsem jel po dálnici praha Brno asi 150 x.

všude jezdí jenom disciplinovaní řidiči a žádný neporušuje předpisy.

Viděl jem asi cca 50 bouraček ale mám dojem že to způsobili řidiči ,který jeli nízkou rychlostí někde kolem 90 a způsobili nebzpečné situace ,který jezdí podle mpředpisu 120 až 130 km za hod

+2/0
15.8.2011 21:50

tenterhook_willow

Re: DISCIPLINOVANÍ ŘIDIČI

Taky často jedu po dálnici a je fakt, že ne všichni těch 130 dodržují, ale zdá se mi, že jich není nějak extrémně moc.

0/0
15.8.2011 22:41

juf

typicke

Opravdu pominu nesmyslnost autorova tvrzeni, ze predjizdi +20km/hod a neco ho na dalnici dohoni. Ono to bylo asi trochu jinak ... nicmene asi by Vam nic neudelalo, (pokud jste tedy nedaval pozor a nekoukl se poradne pri predjizdeni zda to stihnete) malonko pridat, predjet rychleji a zaradit se za predjizdene auto ... Nezdrzovat tak nekoho kdo jede tak jak jede ... nemate na to zadne pravo a jste opravdu pricinou toho, ze nekdo kdo ma asi uz tak nervy na pochodu se uplne sesype. Ja rozhodne nechci obhajovat piraty typu Tosovsky (nebo jak se ten lotr jmenuje) ale vy jste take dobry typek .. jen co je pravda. Take toho v posledni dobe dost najezdim a protoze vetsinou vozim rodinu tak to neprehanim a drzim se na 130-140 a vetsinou nesleduji nebezpecnou rychlou jizdu ale nebezpecne predjizdeni (jedu 130 tak mam na ten levej pruh pravo!!! a nezajima me ze jsem predjizden rychlejsim vozem ... proste blik a sem tam ... starej se kdyz jedes rychle)

+1/0
15.8.2011 21:28

Svatej Utřinos

Osobně mám horší zkušenosti na silnicích nižších tříd.

Bydlím na vesnici kousek za krajským městem a cca 3km vzdálené od několika sídlišť. Mladí kluci s čerstvým řidičákem si k nám "do hor" jezdí zahulit a potom si užívají jízdu v domnění (správném), že budou mít od policie pokoj. Ulámaná zrcátka, škrábance a auto zapadlé do příkopu při rychlém uhýbání těmto "bonvivánům" nejsou u nás až tak neběžné...

+1/0
15.8.2011 21:27

brco

Pirát nebo hňup III.

Jde pouze a jenom o elementární dodržení ZÁKONA. Ano, zákona. Kdyby nebyly zákony, je to džungle. Klidně Vás někdo okrade a nic se mu nestane, klidně Vás někdo přizabije a nic se mu nestane. Klidně Vás někdo ohrozí bezohlednou jízdou a nic se mu nestane. Jsem asi snílek, ale proč to mám tolerovat. Jenom proto, že někomu je zákon k smíchu?

0/0
15.8.2011 21:20

Aldobah

Re: Pirát nebo hňup III.

tj přesně důvod proč jsem článek napsal. nejde o to jestli je to 20, 30 nebo 50%. nejde o to jestli je 150 nebo 500 :) jde o to, že si na silnicích určitá skupina (a dle mého názoru početná skupina) dělá co chce, pravidla nerespektují a zákon v tom případě jakbysmet. děkuji za názor a příspěvek. R^

0/0
15.8.2011 21:24

CasVyprsel

Re: Pirát nebo hňup III.

Jak jsem tak četl tvé přechozí příspěvky, tak jsi porušil předpisy zneužitím světelné houkačky. Vychovávání jiných účastníků silničního provozu problikáváním dálkovými tě diskvalifikuje jakkoliv moralizovat ostatní. Jak typické u rádobyslušných a vždy předpisů dbajících moralistů.

0/0
15.8.2011 22:32

brco

Re: Pirát nebo hňup III.

Já zneužil? Pouze jsem použil světelnou houkačku na odvrácení krizové situace. Takže myslím že byla použita oprávněně. Nebo světelná houkačka slouží jen na upozorńování na měření radarem? Jaksi jsem také nepochopil poznámku o vychovávání. Já ho nevychovávám, pouze upozorňuji na porušení ZÁKONA z jeho strany při současném agresivním chování, které mne ohrozovalo. Nebo statistiky o nehodách píšou něco o problikávání? Myslím, že nebezpečné předjíždění patří mezi trojici důvodů s největším počtem usmrcených.

0/0
15.8.2011 23:00

CasVyprsel

Re: Pirát nebo hňup III.

Pokud se nemýlím, (světelná) houkačka se má dle předpisů použít k ODVRÁCENÍ nebezpečí ale zde už byl řidič před tebou, tedy jsi použil houkačku s křížkem po funuse, kdy už nebezpečí pominulo a lze předpokládat, že se nejednalo o instrument k jeho odvrácení ale jen akt pomsty a vychovávání. Někdo používá Kalouskovu jedničku někdo houkačku a někdo obojí. Ale rozhodně nebylo použití houkačky oprávněné a tudíž tyhle moralistické kecy o pirátech nedodržující zákon jsou trapné od člověka, který se také nechová zrovna podle příručky o slušnosti na silnicích. Ostatně také by stálo za diskuzi, jak moc tě konrétně dotyčný pirát ohrozil, že byla reakce problikávání dálkovými (IMHO také pěkný projev agresivity) adekvátní. Dle mých zkušeností jsou právě vychovávači, sice zásadně dodržující rychlost, jedoucí raději pomaleji, ale zase zažádnou cenu nikoho nepustí, nenechají se předjet, protože když oni nespěchají není důvod aby jel rychleji někdo jiný, jsou nejčastějším zdrojem konfliktních situací.

0/0
15.8.2011 23:22

brco

Re: Pirát nebo hňup III.

Takže, nebezpečí stále trvalo, protože mne předjel přes plnou a zařadil se těsně přede mne. Tím mne vystavil krizové situaci. Je zvláštní, jak se tady zastávají řidičů, co se chovají nebezpečně, ale kritizuje se ten, který na to upozorňuje. Ano, nemá také rád, když mne někdo nechce pustit před sebe a přidá pokaždé, když přidám já a chci ho předjet. Ale tvoje tvrzení o vychovávači je jaksi mimo mísu. A ještě něco, blikání protijedoucích na upozornění na radar je také projev agresivitý? Nejdřiv si ujasni pojmy, poté zkus dodržovat rychlost a uvidíš, že budeš za černou ovci provozu.

0/0
15.8.2011 23:36

CasVyprsel

Re: Pirát nebo hňup III.

Ale to je jen zástěrka, hned v dalších větách píšeš o tom, že jsi blikal dálkovými k upozorňování, že se ti nelíbí jak někdo jiný nedodržuje předpisy a proto jsi cítil potřebu mu to dát najevo, tady žádné odvracení bezprostředního nebezpečí tím, že použijež houkačku aby si tě všiml a nepokračoval v manévru vedoucí ke konkrétní nehodě se nekonalo. O tom zda tě vystavil on krizové situaci nebo ty jsi naopak jeho vybržďoval, či jel jinak bezohledně (protože bezohlednost není jen o rychlé jízdě, že?) se můžeme dohadovat, protože jsem u toho já nebyl a druhá strana zde není. Ale je zřejmé, že dálkovými světly rozhodně nešetříš, pokud chceš někoho informovat o jeho stylu jízdy, který ti nepřipadá předpisový, přitom sám tímto porušuješ předpisy a ještě si myslíš, že jsi jediný slušňák na silnici hájící zákon.

0/0
16.8.2011 0:55

CasVyprsel

Re: Pirát nebo hňup III.

...použiješ.. pro jazykové puristy.

0/0
16.8.2011 0:56

Jaymz

Re: Pirát nebo hňup III.

... takze podruhe ...

Ty debile...myslim ze horsi je ohrozeni ostatnich ucastniku

(nepredpisova rychlost, nepredpisove predjizdeni pres plnou, atp) nez

nepredpisove pouziti dalkovych svetel

0/0
16.8.2011 16:47

Jaymz

Re: Pirát nebo hňup III.

... takze podruhe...

Ty debile...myslim ze horsi je ohrozeni ostatnich ucastniku

(nepredpisova rychlost, nepredpisove predjizdeni pres plnou, atp) nez

nepredpisove pouziti dalkovych svetel

0/0
16.8.2011 16:48

Jaymz

Re: Pirát nebo hňup III.

ty si asi velky dick s malym perem

0/0
16.8.2011 16:48

brco

Pirát nebo hňup II.

Týden nato jsem vyjížděl z Chomutova směr KV. Je tam 50-ka a hned navazuje 70-ka. Dva pruhy se sjíždí do jednoho. No a v těch 70-ti mne klidně předjede na plný čáře zase frajer s VW Transporterem a poté taky přes příčné čáry(značka V13a). No a tak jsem bliknul znova. A co následovalo? Zase ono ponaučení, že co si to dovoluji upozornit někoho na porušování ZÁKONA stejný spůsobem. prudké spomalení a jízda asi 30-kou na úseku dlouhém cca 300 metrů. Co z toho vyplývá? Neupozorňuj na porušení ZÁKONA, jde o život. A to nejsem žádná napravovatel, pouze jsem někomu naznačil, že ohrožuje ostatní na silnici. Protože nech si tvrdí kdo chce co chce, já se chováním takového zvířete,(doplň si jakého), cítím ohrožován jako nabitou pistolí.

+1/0
15.8.2011 21:13

AAA2

Re: Pirát nebo hňup II.

A tim blikanim si ho upozornoval, ze ho hodlas predjizdet nebo si odvracel hrozici nebezpeci? Ne? Tak si zakon porusoval taky...

0/0
15.8.2011 21:24

Martin V2

Re: Pirát nebo hňup II.

Nějak sem nepochopil, koho jste upozorňoval na porušení zákona. To jste blikal něco někam morseovkou? Nebo jaký přesně jste měl důvod používat dálková světla za dne jiným než zákonem povoleným způsobem? Ale budiž Vám k dobu přičteno, že jste v městě netroubil.R^

+1/0
15.8.2011 21:33

brco

Pirát nebo hňup I.

Jel jsem v červenci obchvatem Loun. Na tachometru 95 Km/h. Přiřítil se frajer s Golfem a klidně mě předjel přes plnou čáru. Tak jsem mu bliknul dákovýma světly. A co se stalo? Golf prudce přibrzdil tak, že jsem musel také dupnout na brzdu a několik vteřin jel předemnou tak kolem 30-ti km/h. Poté frnk dopředu.

0/0
15.8.2011 21:11

Amoniak II

Re: Pirát nebo hňup I.

No to je jasné. Výstražným znamením upozorňujete, že chcete předjíždět - tak Vám zpomalil, abyste mohl bez problémů předjet.   :-P

0/0
15.8.2011 21:24

(Milos)

Jako bych to četl na novinkách...

Najezdím toho poměrně hodně,ale s tím,že by tahle situace byla běžná nemůžu souhlasit.Myslím,že pokud to člověk vyloženě nevyvolává,asi se tomu většinou vyhne.Podle toho co popisujete,se mohlo jednat o duševně vyšinutého jedince,na kterého asi může narazit každý,ale rozhodně jich není 50%,myslím že ani 5.Pokud předjíždíte ve 140 auto,které jede 120,přičemž vidíte tečku v dálce,musí ta tečka jet pekelně rychle,nebo něco nesedí.Pokud by jela těch 150-160 jak píšete,že jezdí většina,nebude tam rychlostí světla :-) a Vy se v klidu zařadíte.

S čím se setkávám mnohem častěji,je,že někdo,kdo jede třeba i několik km mezi kamiony 90-100,to v klidu pošle před někoho,kdo jede třeba i těch 130.Řidiči si za to můžou skutečně sami,tolerance chybí na obou stranách a žádný bodový system (který je mimochodem úplně k ničemu) to nenapraví.Kdyby se zrušil rychlostní limit,nic moc by se podle mě nezměnilo.Většina by zase jela těch úplně normálních 150-160 a sem tam by se našel blikající magor.

+1/0
15.8.2011 21:05

Amoniak II

Re: Jako bych to četl na novinkách...

Autor pustě blábolí. Buď nemá naprosto odhad času nebo rychlosti, anebo má ve zvyku setrvávat v levém pruhu podstatně déle, než je k předjetí zapotřebí. Ale "tečky, co z nich je hned auto", ty se fakt nevyskytujou. Většinou bývá na 250 omezovač.

0/0
15.8.2011 21:27

CasVyprsel

Re: Jako bych to četl na novinkách...

R^

0/0
15.8.2011 22:35

fido_castro

Prolhany manipulator

Ten blog je fikce, jako na zakazku od Czech Radar, ci Ministerstva dopravy. Je to zoufale a autor je ubozak.

Mimochodem, minuly vikend jsem najezdil 1700km po Nemecku, za cely vikend jsem nepotkal zadneho policajta, zadny radar a ridici tam jezdi neuveritelne blbe, nepredvidatelne a neohleduplne, s ohledem na to, o kolik lepsi dalnice maji a jak jsou naddimenzovane. Zlate Cesko, kde se u ridicu zacina projevovat cosi jako solidarita, protoze jsme v tom vsichni - vystaveni perzekuci od fasistu s radarem, naklepani z rozmlacenych silnic, frustrovani postavanim v nekonecnych zacpach... ze se jednou za 4 mesice objevi nejaky "pirat", ktereho medialni masinerie nafoukne do velikosti Godzilly nema s realitou vsedniho dne nic spolecneho.

Autora blogu bych predhodil ridicum, aby mu vysolili petadvacet klinovym remenem pres zada, za to, ze jim plive do xichtu.

+2/0
15.8.2011 20:52

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: Prolhany manipulator

R^

0/0
15.8.2011 20:55

brco

Re: Prolhany manipulator

To jseš ale borec.....

0/0
15.8.2011 21:14

persona-non-grata 2

Re: Prolhany manipulator

Pokud jste ještě nepotkal řidiče, který dělá vědomě naschvály, tak jste šťastný řidič. Jen za tuto neděli jsem potkal dva exoty (najel jsem cca 65 km). První byl v Pasatu a bavil se tím, že jel pomalu, ale začal zrychlovat v okamžiku, kdy ho chtěl někdo předjet. Druhým byli dva exoti na motorkách. Já a několik dalších řidičů jsme jim umožnili bezproblémové předjetí (ve městě), za což se nám "odměnili" tím, že místo zelené vlny jsme byli nuceni si vychutnat červené vlny.:-/

0/0
15.8.2011 21:17

Martin V2

Re: Prolhany manipulator

Já ho potkal - v Itálii a byl to Němec, já to za ním ubrdil, bohužel nějaká jiná rodina měla smůlu o asi půl hodiny později stáli v odstavném pruhu, protože jim asi jako mě hodil myšku a oni nedobrzdili. Jindy se mi zase na Německé dálnici stalo, že sem já a dalších asi tisíc lidí musel jet za rakušanem, který jel po dálnici prostředkem a nebylo ho možno pžedjet ani z jedné strany. Dokonce ho i má spolujezdkyně vyfotila.

+1/0
15.8.2011 21:29

persona-non-grata 2

Re: Prolhany manipulator

Z devadesátých lem mám z německé dálnice zážitek. V levém "osis" v trabantu a jede svych 90-100. A všichni v meďourech, BMW, audinách a dalších rychlých vozech pěkně spořádaně za ním a nikdo se ho neodvážil předjet pravým pruhem. Takže kamiony a já ve Favoritu jsme v tu chvili byli králi štrásenbán ;-) Ale časy se, jak vidno, mění ;-(

0/0
15.8.2011 21:39

AAA2

Re: Prolhany manipulator

jiste, predevsim dneska by takovy osis dostal flastr jako prvni.

0/0
15.8.2011 22:15

persona-non-grata 2

Re: Prolhany manipulator

Bylo to v cca 93. Nicméně mne tenkrát fascinovala ta disciplinovanos němců. A to je to, co na českých silnicích chybí :-/

0/0
15.8.2011 22:26

Aldobah

Re: Prolhany manipulator

Gratuluji k pozitivním zážitkům z našich silnic. Poslední větu za vás asi psala ta Godzilla, o které píšete, jinak doporučuji navštívit stránku: www.nejsemtakhloupyjakseprojevuji.cz :-)

0/0
15.8.2011 21:22

Martin V2

fascinující

Mohl bych se někdy svézt s Vámi autem? Po D1 jezdím celkem pravidelně, ale to co popisujete tam vidím málokdy, rozhodně bych netvrdil, že je to běžný jev.

To tvrzení, že většina řidičů jezdí 150-160km/h máte jistě podložené nějakou statistikou? Také se s tím nesetkávám.

A to pomíjím fakt, že když jedete 140 a za Vás v pár sekundách nalepí auto, muselo by jet rychlostí asi tak 400-500km/h. Ve 140 ujedete za sekundu asi 40metrů a za sebe vidíte na vzdálenost 300m vychází mi rychlost toho auta kolem 500Km/h a to nepočítám, že za Vámi ještě musí dobrzdit na Vašich 140.

0/0
15.8.2011 20:49

Aldobah

Re: fascinující

statistiky si nevedu, ale když vidím kolik mám na tachometru a kolik aut mě předjede a jakou rychlostí, tak na to excel zrovna vytahovat nemusím. no a jestli vidíte auta jet tak rychle málokdy, tak doporučuji se podívat na tachometr, možná jste právě v té skupině co jede 150-160km/h... :)

závěrem děkuji za matematický elaborát, ale doufám, že většina lidí pochopila proč jsem dával uvozovky před a po sousloví rychlostí světla.

děkuji

0/0
15.8.2011 20:57AUDIOZÁZNAM

Petice

Zmeškali jste přenos čtení Davida Vlka? Poslechněte si ho tady.Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.