Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

levicova destrukce

Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

Jak je možné, že bohaté Německo a Rakousko nemá doktory, kvalitní elektroniky a třeba svářeče a žebrá u nás? Jsme tak bohatí, že dětem dáváme vzdělání, aby Německo a Rakousko nezchudlo? Kolik peněz odchází z bank - páteře státu, které koupili za babku? A co cukr, kam že zmizel? Deset let budeme dostávat dotace, abychom naše děti a vnoučata zavázali, že Německu budou platit výpalné navždy? Nenapdalo Vás, že my nechceme z Evropy, ale že nechceme "Brusel" rovnající se Moskvě a RVHP?  Skutečně Vás nenapadlo, že dotační programy už jsou v celé Evropě tak nákladné, že požírají vlastní smysl a nákladovost přesahuje samotné dotace? Že lidé, nenávidějící bolševiky jako já vidí, jak s Ruskem nejvíce obchoduje Německo? A nám se to zakazuje? Jste tupý a hloupý. Lidé jako já nechtějí zrušit Evropu a obchod, ale stupidní ansábl z Bruselu a jeho komunistický systém, který jsme vykopli dveřmi a nalezl sem zase oknem. Ale očividně Vás fakta nezajímají, vy jste EUROPAN...

0/0
2.2.2012 0:32

levicova destrukce

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

A upadl jsem naznak, když jsem se vrátil a zjistil, že údajně děláte ve finančním sektoru. Uklízeče? Mejete záchodky? Nevím, ale argumentace tak vypadá. Stejně jako Čepička obhajoval léta padesátá a Milouš Jakeš sedmdesátá...RvEURv Když Německo půjčí Řecku na NĚMECKÉ výrobky a sanovat máme německé  zadlužené banky my, kdo vlastně je ten bohatý a chudý? :-/

0/0
2.2.2012 0:39

Aldobah

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

V tom případě jsou hloupí a tupí všichni, kteří smlouvu schválí a podepíší. Navíc Dánsko, Holandsko a další země EU čeká bezpochyby komunismus z Bruselu. Nicméně pozoruji, že Vy máte zjevně patent na rozum... :) Obzvlášť začátek článku potvrzuje Váš rozhled a schopnost vidět reálnou situaci za hranicemi... :)

Děkuji každopádně za příspěvek. Zítra ráno vytisknu a vyvěsím na oněch záchodkách, které mám na starosti... :)

0/0
2.2.2012 2:38

levicova destrukce

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

Vážený, můj rozhled se zakládá na faktech. Ty si můžete také vyvěsit na WC. Je staré přísloví: musíš znát minulost, abys pochopil budoucnost.Mnichovská dohoda

(označována také jako Mnichovská zrada či Mnichovský diktát)Neville Chamberlain (Velká Británie), Édouard Daladier

(Francie), Adolf Hitler (Nacistické Německo) a Benito Mussolini (Itálie) – se

dohodli, že Československo musí do postoupit pohraniční území obývané Němci

(Sudety). Varování, že Hitler je gauner, nikdo od nás také nebral v potaz. Byli jsme malí a směšní. A výsledek?

0/0
2.2.2012 6:22

levicova destrukce

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

A když dav něco dělá pod obrovským tlakem, je rozumější, než jedinec, který varuje? Skutečně nás fašisticky bude Německo vydírat, když budeme chtít obchodovat s Němci, ale bez Bruselu? Tudíž žádná demokracie neexistuje? A s těmito lidmi se máme opět paktovat? Napište jenom fakta, která si můžete vyvěsit, kde chcete. V roce 1968 jsme také byli takoví tupí a blbí provokatéři. Dokonce tajemník od Husáka mi tehdy řekl: jste jenom trapné figurky. My pro vás budujeme mír a blahobyt. A jděte si s vaší demokracií kam chcete... Ano, také jsme byli malí a prťaví a kolos SSSR se nám smál včetně našich bolševiků. Takže nevím, zda jste hlupák, nebo naivní, ale podstata je neměnná. RvEURv

0/0
2.2.2012 6:29

levicova destrukce

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

A dokončím: vážený pane, servítky si nikdy neberu. Ale narozdíl od části přispívajících na webech vždy, zdůrazňuji VŽDY každý výpad zakládám na faktech a přemýšlení o minulosti a budoucnosti. Jsem dalek naivitě a to, co jsem napsal za třicet let, se skoro nikdy neodchýlilo od budoucích problémů. Proto je dobře, že internet existuje. Lze ověřit.

0/0
2.2.2012 6:37

Aldobah

Re: Jste hlupák, pane Evropane, do slova a do písmene

To že se na nás Západ vykašle při větších problémech jsme nezažili pouze ve 20.stol, ale např. i v 17.stol. To že Rusko stále chápe rozdělení světa podle Jaltské dohody jako platné předpokládám také víte. Předpokládál bych, že znaje faktů a zakládajíc se na nich byste měl spíše být zastáncem co nejhlubší integrace ČR do struktur EU, tak aby pro vyspělou část Evropy bylo nemožné politicky a ekonomicky ztratit vliv v ČR. Toho bohužel nedosáhneme tím, že se budeme profilovat jako země jejímž krokům nikdo nerozumí a budeme mít pověst nespolehlivého partnera.

Děkuji a přeji hezký den. Nyní už jdu přispívat k tvorbě HDP této země (údržbou těch záchodků samozřejmě) :)

0/0
2.2.2012 8:39

Josef Kobylka

Stejným způsobem jako Vy opěvujete Evropskou unii

byl před rokem 1989 opěvován Sovětský svaz, takže nic nového pod sluncem. Pouze cesta z jednoho područí do područí druhého a když se jí někdo brání, tak ho máte za lumpa. RvRvRvRvRv

+1/0
31.1.2012 16:34

AA00_multinekulturní_3

Re: Stejným způsobem jako Vy opěvujete Evropskou unii

Já jen doufám, že lidé, podobní autoru blogu jednou skončí jako kolaboranti s tou samou zemí po druhé svět.válce.:-/

0/0
31.1.2012 19:36

Aldobah

Re: Stejným způsobem jako Vy opěvujete Evropskou unii

Když už nazývate lidi kolaboranty, tak se aspoň naučte pořádně česky. Vždyť je to ostuda... :-)

0/0
31.1.2012 21:15

OK313

Hmmm

Vydělávám 10k měsíčně, můj soused vlevo 40k a soused vpravo 50k. I najednou oba zvoní u dveří, jestli bych jim nepůjčil. Jeden, že prý uspořádal oslavu narozenin a teď mu chybí do výplaty 5k a druhý že si koupil mobil a chybí mu 3k. Půjčím chlapi, půjčím. Za měsíc stáli u dveří znovu. Jednomu chybělo na lyžák pro synka, druhý chtěl koupit dárek manželce k narozeninám. Půjčím chlapi, proč ne. Místo chleba se sádlem dám k véče jen ten chleba. Přeci se nebudete omezovat. A tak to pokračovalo ještě pár měsíců. Nejednou stojí oba u dveří, že prý spolu podepíšeme dohodu, že nikdo nebude utrácet měsíčně víc než vydělá. Ptám se, proč bych měl takovou dohodu podepisovat. Já to tak dělám. Prý že si jinak udělám ostudu, dostanu se na okraj společnosti a nebudu mít vliv na směřování vývoje našich rodin. No nepodepište to.

+2/0
31.1.2012 16:33

merlin186

Češi probuďte se!

Nejsme „pupek světa“ jak se nám snaží 20 let nabulíkovat Klaus a jeho nohsledi. V Británii, o které si teď všichni myslí, že je „parťák“ ČR většina obyvatel neví kde leží Praha. Za nimi stojí Severní Amerika a bývalé kolonie. Za námi 4,5 miliónové Slovensko (zbylých 500tis už je v ČR). Dokud nebudeme mít vyšší životní úroveň než je aspoň průměr EU (počítám, že s tímhle tempem růstu HDP ne dřív jak za 50 let), musíme aspoň předstírat, že držíme „hubu a krok“. Vstupem do EU se nám poprvé v historii podařilo dostat do exkluzivního klubu vyspělích a hlavně civilizovaných zemí světa. Předtím jsme 40 let „třeli bídu“ s ruskejma divochama, který jenom čekají, aby po nás jako po nejzažší výspě „slovanského světa“ zase mohli „skočit“. S přístupem, že vlastně EU nepotřebujeme a že si poradíme sami se nám to rychle může stát.. A pak tu všichni zase budeme stát fronty na banány, nosit botasky a bude nám fajn..

+3/0
31.1.2012 15:11

mbem

Re: Češi probuďte se!

Co je tak exkluzivního na klubu bankrotářů? 8-o

0/0
31.1.2012 15:18

Aldobah

Re: Češi probuďte se!

Kde jste nabyl dojmu, ze Nemecko, Dansko, Svedsko, Holandsko jsou bankrotari? :)

Jeden utok na korunu od velkych fondu z Britanie, nebo New Yorku a polovina exporteru v nasi zemi ma seriozni problemy pokud nejsou pojisteni proti kurzovemu riziku. Ekonomika teto zeme muze stat na dobrych zakladech, neni tak zadluzena jako zejmena jizanske zeme EU, ale porad je krehci nez vetsina vyspelych ekonomik s vyjimkou Recka a Portugalska... Tak proboha trochu pokory!

Nenechte si nabulikovat, ze jsme neporazitelni a nepotrebujeme nikoho...

0/0
31.1.2012 15:25

mbem

Re: Češi probuďte se!

Radši si mám nechat nabulíkovat jakou nám euro přinese stabilitu? Státy Evropy (zvlášť severní x jižní) jsou natolik různorodé, že v takto těsném spolku nemůžou dlouhodobě fungovat.

0/0
31.1.2012 15:39

drummond74

vždyť

mi na to východě už dávno jsme, resp. jsme za zkorumpovaný "-istán" dávno vnímáni. Ve Vídni, Berlíně, Haagu, Paříži, Londýně, Kodani, či Stockholmu nás opravdu, ale opravdu nikdo nebere vážně (a je tomu už pár let).

+1/0
31.1.2012 14:10

Aldobah

Re: vždyť

Souhlasim naprosto. Je smutne a unavne to poslouchat porad dokola (i z Britanie, ktery se spoustou veci take nesouhlasi, ale nas pristup nechapou vubec) a tvarit se, ze to neni vetsina naroda (a ona je). To ale bohuzel nasinec nechce slyset. Je mnohem pohodlnejsi si rikat, ze EU nepotrebujeme a skodi nam, nez se snazit komunikovat a spolecne s dalsimi zememi, ktere take nemaji v EU na ruzich ustlano se to snazit zmenit...

0/0
31.1.2012 14:48

Vhelsing3

Re: vždyť

A nejhorsi na tom je,ze za to vsechno muzou volici teto zeme, kteri odmitaji zodpovednost a radsi to hazou na nekoho jineho.

0/0
31.1.2012 14:53

AA00_multinekulturní_3

Re: vždyť

Přesněji "od nepaměti"...

0/0
31.1.2012 19:38

Vhelsing3

Prectete si zneni Maastrichtske dohody....

Ktera uz v sobe ma limity maximalniho zadluzeni...ktere je vsemi staty podepsano.

Tato nova dohoda, kterou pan Necas nepodepsal jen rusi tyto dohody, protoze je vlastne skoro nikdo nesplnuje a otevira moznosti se jeste vice zadluzit...Tohle opravdu chcete??

Fakta : Dle Maastrichtske dohody nesmi rocni vladni deficit presahnout 3% HDP...platne predesleho fiskalniho roku

Vladni dluh nesmi presahnout 60% HDP....

Tohle v teto nove smlouve neni.

+1/0
31.1.2012 13:58

Aldobah

Re: Prectete si zneni Maastrichtske dohody....

Prosim Vas, cetl jste tu smlouvu?! Doporucuji dukladne precist predtim nez napisete dalsi prispevek...

Prikladam link na anglicky text. http://www.european-council.europa.eu/media/579087/treaty.pdf

Zadna zminka o tom, ze by tato smlouva mela nahrazovat Maastrichtske dohody neni, pouze ze by se mela tato smlouva zahrnout mezi ostatni zakladatelske smlouvy EU (predpokladam, ze se shodneme, ze to neni to same ani z pravniho ani z jineho hlediska).

Co se tyka deficitu max 3% HDP a dluh max 60% HDP, tak prosim podivat se na prvni stranu smlouvy... Vzhledem k tomu, ze je to verze z 31.1.2012, tak se jedna o velice aktualni verzi :)

Hezky den.

0/0
1.2.2012 10:38

mbem

Back to the future?

"Nepodepsáním smlouvy na sebe akorát negativně upozorníme"? Cože? Jako kdyby za starých časů... to se na sebe negativně upozorňovalo neúčastí v průvodu. Je mi z toho zle

0/0
31.1.2012 13:43

lspeedy

Autorovi nezávidím,

nacionalistické křídlo ODS mělo na idnesu vždycky údernou agitku ;-)

Každopádně náš podpis pod smlouvou by byl stejně závazný až okamžikem našeho přistoupení k eurozóně. Jediné vysvětlení chování ODS je tedy to, že svoje deklarovaná rozpočtová pravidla ve skutečnosti nemyslí vážně...Rv

+1/0
31.1.2012 13:24

Martin Kavka

Re: Autorovi nezávidím,

A co já mám například společného s ODS ?

0/0
31.1.2012 13:35

AA00_multinekulturní_3

Re: Autorovi nezávidím,

Nechte pána, ať se jde pokřižovat nad fotkou Havla...Možná i Barossa.

0/0
31.1.2012 19:39

Martin Kavka

Tý jooooo

Další co straší. Takže to nesmíme mít vlastní názor, nesmíme být jinačí? Musíme snad kývat na vše co Merkozy vymyslí a udělá?

Komu ty dotace pomohly? U nás postavili nový kruháč za 60 mega. Uprostřed je pomník a na něm napsáno "Postaveno s přispěním EU" Jesli tam je vlastoruční podpis Merkozy nevím, ale něco mi to připomíná. "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" Trvalo to nakonec "jen" 40 let, ale takovou kravinu co teď vymýšlí o kontrolách rozpočtů a sankcí , to nevymysleli ani komunisté. Jooo, holt vývoj je vývoj. Tak dlouho jsme šli na Západ, až jsme došli........ať si každý doplní sám

+2/0
31.1.2012 13:13

CHYREN

Jsi nula..

naprosto mimo mísu. Především do EU jde 500 mld. Kč ročně z tržeb všech, kteří tady zničili průmysl a učinili nás závislými na tom zadluženým Západě. Ano. Z takových jako jsme my si lepí Skopčáci svoje díry v rozpočtu. A Frantíci dostávají 40% celkového rozpočtu EU jen(!) na zemědělství! Jdi se bodnout eurohujere..alespoň do ledviny.;-€Rv[>-];-O

+3/0
31.1.2012 13:03

Gašpo_3

Vy ste klasický prípad niekoho

kto zožerie novinové titulky a vyplodí reakciu bez toho, že by sa o vec aspoň trochu zaujímal.

Skúste si položiť túto otázku:

Aký má tá zmluva praktický význam, čo prinesie, čo vyrieši?

Možno zistíte, že nerieši absolútne nič a prináša len povinnosť ďaľšieho zadlžovania daňových poplatníkov bez možnosti akéhokoľvek reptania. Proste "cáluj a drž hubu". Toto sa Vám páči? Skutočne?8-o

+2/0
31.1.2012 12:47

Aldobah

Re: Vy ste klasický prípad niekoho

Problem je, ze jak pan premier tak vetsina naroda to vidi pouze v rovine teto smlouvy. Kdyby to bylo tak ciste cernobile jak pisete, tak se samozrejme naskytuje otazka proc podepisovat. Ja se na to nedivam jen co pro nas plyne, kdyz podepiseme, ale zejmena kdyz nepodepiseme.

Kdyz podepiseme, tak se zavazujeme k urcitym pravidlum, ktere stejne jako rozpoctove dalsi disciplinovane zeme podporujeme (Svedsko atd.). Kdyz nepodepiseme, tak nas krize EU stejne postihne bez vyjimky (rikat si, ze nemame Euro a vyhne se nam je holy nesmysl). Krome toho se akorat zcela zbytecne a amatersky vyloucime z jakekoliv primarni komunikacni linie EU... Prim v rozhodovani v EU nikdy mit nebudeme, ale neni rozumne se ocitnout na samotnem okraji toku informaci a byt viden jako reptal, ktery si sice hraje na Velkou Britanii, ale ekonomicky je vzdecny za to, ze ma na zapadnich hranicich aspon jedno silne odbytiste...

0/0
31.1.2012 13:01

Gašpo_3

Re: Vy ste klasický prípad niekoho

Nejak Vám z toho vypadol ten "nenápadný fakt", že podpisom zmluvy sa defakto zavazujete k ďaľšiemu uvaľovaniu dlhu na daňových poplatníkov na jednoduchý pokyn Bruselu.:-P

A v tázke ďaľšieho vývoja ekonomiky i samotnej únie ste asi nenapraviteľný optimista. Alebo žeby nedostatok informácií?

0/0
31.1.2012 13:26

Aldobah

Re: Vy ste klasický prípad niekoho

Tato mantra o zvysene danove zatezi je denne v mediich. Par cisel jak je pujcovani do MMF/Eurovalu a s tim spojena zatez medialni masazi ze strany kritiku EU:

1) Cely dlu CR cinin pres 1.5bln Kc (uroky z dluhu CR dnes cini pres 55mld Kc)

2) Nyni CR kyvla na pujcku smerovanou zemim EU ve vysi 36mld

3) Rocne se rozkrade z objemu statnich zakazek pres 100mld Kc

Spis bychom jako narod meli vyvinout co nejvic usili, aby politici snizili (kdyz ne uplne eliminovali) onech Kc 100mld rocne. Misto toho se vetsina zabyva tim jak nam Brusel narizuje nesmyslne opatreni, diktuje rozpoctove pravidla atd To mi spis prijde jako typicky priklad toho, ze nekdo si precte neco v novinach a hned se toho chyti :) Ciste ekonomicky. Byt majitelem firmy tak za nejvetsi nebezpeci pokladam, ze mi z firmy zamestnanci rozebiraji pres 100mld, a ne ze musim pujcit 36 mld svemu klicovemu odberateli/dodavateli.

0/0
31.1.2012 13:53

AA00_multinekulturní_3

Re: Vy ste klasický prípad niekoho

Nemáme Euro, zaplať Alláh, tím je řečeno vše. Nevím, proč se nějaká smlouva vůbec řeší. Snad aspoň černokněžníka z toho klepne pepka.

0/0
31.1.2012 19:42

myskamiki002

anoano

pletete pate pres devate. Stane se VELKE KULOVE,obchoduji firmy ne POLITICI a eurozona neni synonymum ZONY VOLNEHO OBCHODU.

Snad se ze svych cest vracite v poradku, protoze pri takove mire nesamostatnosti, by jeden tipoval, ze nevystrcite nos z domu

EURv

+1/0
31.1.2012 12:23AUDIOZÁZNAM

Petice

Zmeškali jste přenos čtení Davida Vlka? Poslechněte si ho tady.Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.